Ćwiczymy dla zdrowia
Wyszukiwarka

Aktualności

print print

google plusfacebooktwitteremail

< Powrót do listy
Zdjecie główne
27
sty

Plebiscyt na 5 najlepszych sportowców Zielonej Góry

Wyniki Plebiscytu na 5 najlepszych sportowców Zielonej Góry w roku 2016.

W Plebiscycie wzięło udział 40 zaproszonych do głosowania ekspertów, którzy dokonali wyboru i oddali głosy na 17 sportowców z wcześniej zaproponowanej 19 – osobowej listy. 3 głosy otrzymało 2 zielonogórskich sportowców spoza listy.

Piątka zawodników i zawodniczek, przedstawia się następująco:

  1. Patryk Dudek - żużel, Falubaz Zielona Góra 173 pkt. (38 razy na listach ekspertów),
  2. Łukasz Koszarek - koszykówka, Stelmet BC 121 pkt. (35 razy na listach ekspertów),
  3. Sylwia Bogacka - strzelectwo, ZKS „Gwardia” 73 pkt. (25 razy na listach ekspertów),
  4. Joanna Łochowska - podnoszenie ciężarów, UKS PC 64 pkt. (29 razy na listach ekspertów).
  5. Anna Miadzielec, Jacek Tarczyło - rock’n roll, Mega Dance 52 pkt. (19 razy na listach ekspertów).

Najlepszym sportowcem niepełnosprawnym został Piotr Grudzień – Tenis Stołowy, Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start”

Miejsca pozostałych zawodników:

  1. Szymon Staśkiewicz - pięciobój nowoczesny, ZKS Drzonków 48 pkt. (20 razy),
  2. Piotr Protasiewicz - żużel, Falubaz Zielona Góra 16 pkt. (8 razy),
  3. Jason Doyle - żużel, Falubaz Zielona Góra 13 pkt. (4 razy),
  4. Mateusz Baranowski - snooker 9 pkt. (4 razy),
  5. Michał Knap - jeździectwo, ZKS „Drzonków” 7 pkt. (4 raz),
  6. Natalia Dominiak - pięciobój nowoczesny, ZKS „Drzonków” 5 pkt. (3 raz),
  7. Rafał Gąszczak - kickboxing, ASW Knockaut 4 pkt. (2 razy),
  8. Marcin Nitschke - snooker, Hot Shots snooker I Bilard 3 pkt. (1 raz),
  9. Adam Stefanów - snooker, Hot Shots snooker I Bilard 3 pkt (1 głos spoza listy),
  10. Magdalena Klemczyńska - pięciobój nowoczesny, ZKS „Drzonków” 2 pkt. (1 raz),
  11. Aneta Żuk - karate kyokushin, Klub Karate kyokushin 2 pkt. (2 razy),
  12. Michał Niemiero - kickboxing, ASW Knockaut 2 pkt. (1 raz),
  13. Bartłomiej Hes - skoki na trampolinie, UKS „AS” 2 pkt (2 głosy spoza listy),
  14. Patryk Sakowski - strzelectwo sportowe, ZKS „Gwardia” 1 pkt (1 raz),

Paweł Szcześniak – Komisarz Plebiscytu

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Biuletyn informacji publicznej
print email

Organizator: