Ćwiczymy dla zdrowia
Wyszukiwarka

Aktualności

print print

google plusfacebooktwitteremail

< Powrót do listy
Zdjecie główne
28
cze

Polsko – Niemiecki Turniej 3 Boisk, szansą na integrację dzieci i młodzieży ze wspólnego obszaru wsparcia.

W dniu 24.06.2017 r. na obiektach sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze, w ramach projektu pn. „Polsko – Niemiecki Turniej 3 Boisk, szansą na integrację dzieci i młodzieży ze wspólnego obszaru wsparcia”, odbyło się turniejowe spotkanie młodych sportowców z Polski i Niemiec.

Projekt odbył się dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Programu Współpracy INTERREG VA  Brandenburgia - Polska (2014 – 2020) w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej, Fundusz Małych Projektów Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr oraz budżetu państwa.

W naszym przedsięwzięciu udział wzięli lekkoatleci, piłkarze oraz tenisiści stołowi, którzy swoją postawą i silnym zaangażowaniem przeprowadzili wspaniałą promocję sportu, jako aktywnej formy spędzania czasu wolnego. Podczas turnieju, polscy i niemieccy zawodnicy, podzieleni na odpowiednie dyscypliny i kategorie, „walczyli” o nagrody i wyróżnienia. Po zmaganiach, w ramach spotkania integracyjnego, wspólnie spędzili czas korzystając z atrakcji i rozrywek festynowych, przygotowanych przy okazji obchodów 35-lecia MOSIRu.

W efekcie kolejnego już, realizowanego przez naszą jednostkę sportowego – polsko-niemieckiego projektu, propagowaliśmy zdrowy styl życia i aktywny wypoczynek, a pojawiające się nowe kontakty pozwoliły kolejny raz przełamywać bariery i stereotypy, mające zazwyczaj podłoże historyczne.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Biuletyn informacji publicznej
print email

Organizator: