Ćwiczymy dla zdrowia
Wyszukiwarka

Aktualności

print print

google plusfacebooktwitteremail

< Powrót do listy
Zdjecie główne
17
sty

2. Zimowy Polsko- Niemiecki Turniej Tenisa dla dzieci

Spora dawka sportowej rywalizacji, wymiana umiejętności oraz polsko- niemiecka integracja, wszystko w atmosferze doskonałej zabawy.

W miniony weekend na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji już po raz drugi odbył się Polsko- Niemiecki Turniej Tenisa dla dzieci
w wersji zimowej.

W dniach 13-14 stycznia 2017, w ramach projektu pn. "2 Zimowy Polsko – Niemiecki Turniej Tenisa dla dzieci", na hali tenisowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się sportowo-turniejowe spotkanie dzieci i młodzieży w tenisie ziemnym.
Dzieci z Zielonej Góry i niemieckiego miasta partnerskiego Cottbus spędziły wspólnie czas, biorąc aktywny udział w rozgrywkach, których celem była integracja obu grup. Podczas dwudniowego turnieju zawodnicy dzielnie walczyli o wiele wspaniałych nagród. Sportowa walka odbywała się zarówno w grach singlowych jak i deblowych.
Doskonałą okazją do integracji uczestników było także spotkanie w kręgielni zorganizowane podczas projektu. Uczestnicy turnieju zacieśniali znajomości grając m.in. w kręgle oraz bawiąc się korzystając z pozostałych atrakcji klubu, w tym darta, flippery, cymbergaja itp. Podczas wspólnie spędzonego czasu, gier i zabaw zawodnicy mogli wymienić sportowe doświadczenia a także nawiązać nowe znajomości. Język nie stanowił żadnej bariery. Spotkanie pokazało znakomitą formę młodych adeptów tenisa ziemnego z obu stron granicy, ale przede wszystkim wywołało ogrom radości i uśmiechu na ustach wszystkich uczestników.
Zielonogórski MOSiR, jako organizator imprezy, ma już sporo podobnych inicjatyw na swoim koncie. Widząc ogromną popularność wśród lokalnych miłośników tenisa ziemnego, z powodzeniem wykorzystuje możliwości jakie dają fundusze europejskie. Kilkuletnia współpraca z zaprzyjaźnionym, niemieckim Lausitzer Tennis Club z Cottbus owocuje już nie jednym, ale dwoma spotkaniami w ciągu roku na zielonogórskich kortach.

Projekt dofinansowany został z Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia - Polska (2014 – 2020) w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej, Fundusz Małych Projektów Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr oraz budżetu państwa.

Galeria

2. Zimowy Polsko- Niemiecki Turniej Tenisa dla dzieci

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Biuletyn informacji publicznej
print email

Organizator: