Ćwiczymy dla zdrowia
Wyszukiwarka

Aktualności

print print

google plusfacebooktwitteremail

< Powrót do listy
Zdjecie główne
24
sty

2. Zimowy Polsko-Niemiecki Turniej Tenisa dla dorosłych

W pojedynkę, w parach oraz duetach mieszanych na hali tenisowej zielonogórskiego MOSiRu spotkali się tenisiści z Zielonej Góry oraz partnerskiego miasta Cottbus.

Walka trwała dwa dni, ale znalazł się również czas na zawieszenie rakiet a co za tym idzie- integrację. Już po raz drugi, w miniony weekend odbył się Polsko-Niemiecki Turniej Tenisa dla dorosłych.
W dniach 20-21 stycznia 2018, w ramach projektu „2 Zimowy Polsko-Niemiecki Turniej Tenisa dla dorosłych” , na hali tenisowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się sportowo-turniejowe spotkanie dorosłych w tenisie ziemnym. Zawodnicy z Zielonej Góry i partnerskiego miasta Cottbus spędzili wspólnie czas, biorąc aktywny udział w rozgrywkach, których celem była integracja obu grup, przełamanie barier językowych oraz wymiana umiejętności. Podczas dwudniowego turnieju zawodnicy dzielnie walczyli o wspaniałe nagrody. Sobota upłynęła na grach singlowych oraz deblowych. Pod czujnym okiem sędziów tenisiści walczyli do wieczora. Komunikację ułatwiali opiekunowie językowi. Walka była zacięta, ale nie zabrakło wspólnych żartów rozluźniających atmosferę. Turniej pokazał znakomitą formę tenisistów, którzy dostarczyli widzom sporą dawkę sportowych emocji. Wieczorem zawodnicy wybrali się do jednego z zielonogórskich klubów muzycznych. Mieli okazję nie tylko by wymienić spostrzeżenia dotyczące gry ale także poznać się bliżej, nawiązać i zacieśnić znajomości. Niedzielne mecze należały do par mieszanych a także kontynuowano gry deblowe. Pomimo sobotnich atrakcji, wszyscy wykazali się znakomitą formą. Po południu odbyło się uroczyste zakończenie turnieju. Rozdano nagrody w kilku kategoriach. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Prezes Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr, Pan Czesław Fiedorowicz.
Od kilku sezonów Lausitzer Tennisclub Cottbus jest partnerem w rozgrywkach tenisowych MOSiR Zielona Góra. Wspólne spotkania stały się na tyle atrakcyjne, że zielonogórzanie podjęli inicjatywę aby spotykać się dwa razy do roku- latem i zimą. Zielonogórski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ma już sporo podobnych inicjatyw na swoim koncie. Doskonale sprawdza się jako organizator tego typu przedsięwzięć. Widząc ogromną popularność wśród lokalnych miłośników tenisa ziemnego, z powodzeniem wykorzystuje możliwości jakie dają fundusze europejskie. Tak dynamicznie rozwijająca się inicjatywa zachęca do planowania kolejnych projektów.
Projekt dofinansowany został z Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia- Polska (2014-2020) w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej, Fundusz Małych Projektów Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr oraz budżetu państwa.

 

Galeria

2 Zimowy Polsko-Niemiecki Turniej Tenisa dla dorosłych

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Biuletyn informacji publicznej
print email

Organizator: