27
gru

Gimnazjum nr 1 najlepsze w Piłce siatkowej

20 grudnia rozgrywki siatkarskie w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zakończyły zielonogórskie gimnazja.

W turnieju finałowym, który tradycyjnie odbył się w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Szafrana 6 wśród dziewcząt ogromną sensację sprawiła reprezentacja Gimnazjum nr 1 prowadzona przez Patrycję Matyjaszczyk, która w finale pokonała „etatowe” mistrzynie tych rozgrywek - Gimnazjum nr 4 (trenerzy Paweł Czerniak, Wiktor Zasowski).
Niespodzianką był też wynik meczu o 3 miejsce, w którym Gimnazjum nr 10 zwyciężyło Gimnazjum nr 7. Podopieczne Florentyny Sroczyńskiej zdobyły tym samym pierwszy medal w zawodach piłki siatkowej dla swojej szkoły.

Półfinał
Gim 1 - Gim 10      2 : 0 (25-21, 25-22)
Gim 4 - Gim 7        2 : 0 (25-16, 25-12)
mecz o 3 miejsce   Gim 7 - Gim 10      0 : 2 (14-25, 13-25)
Finał                      Gim 1 - Gim 4        2 : 1 (20-25, 25-23, 16-14)

Tabela i wyniki

Wśród chłopców również najlepsza okazała się reprezentacja Gimnazjum nr 1 prowadzona przez Roberta Sztejnę, która w finale pokonała ubiegłorocznych mistrzów – siatkarzy Marcina Czajki z Gimnazjum nr 7. Brązowy medal przypadł uczniom Gimnazjum nr 6.