Ćwiczymy dla zdrowia
Wyszukiwarka

Szkoły podstawowe

print print

google plusfacebooktwitteremail

< Powrót do listy

Aktualności - Szkoły podstawowe

Zdjęcie główne
09
cze

Elementy gier - piłka ręczna

W dniu 08.06.2017 w obecności zacnych gości Prezesa LZPR Bronisława Witolda Maly oraz sędziny piłki ręcznej plażowej klasy IHF Anny Gaweł odbył się turniej piłki ręcznej plażowej dla dzieci klas IV zielonogórskich szkół podstawowych, rozgrywany w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Organizatorem turnieju był MOSiR Zielona Góra, który prowadzi rozgrywki szkolne w mieście. Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym” pośród pięciu szkół.
Graliśmy według regulaminu stworzonego przez pasjonatów piłki ręcznej plażowej Mariusza Fórmaniaka i Mateusza Bielecha, na co dzień trenerów w klubach UKS Spartakus Zielona Góra i UKS 14 Zielona Góra.
Rozgrywaliśmy dwie połowy (każda punktowana osobno) w pierwszej grały dziewczyny (3+1 + rezerwowy), a w drugiej chłopcy (3+1+rezerwowa).
Za każdą wygrany mecz otrzymywało się 3 pkt., a przegrana 0 pkt. Mecze poprzedził pokaz gry starszych kolegów, którzy jadą na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej w Szczecinie.
W razie remisu po dwóch połowach następuje dogrywka, w razie nierozstrzygnięcia dogrywki seria rzutów karnych „shot out” (zawodnik z pola podaje bramkarzowi i biegnie w stronę bramki przeciwnika i otrzymuje podanie od bramkarza (nie może upuścić piłki) i może zrobić trzy kroki i oddaje rzut (akcja ekstremalna za 2 pkt. - np. z obrotem za dwa punkty) normalna  za 1 pkt.
Bramkarz zdobywając bramkę z pola lub spod własnej bramki za 2 pkt.
W dogrywce można wystawić dowolny skład.
Podczas zawodów przygrywała nam muzyka, sędziowali zawodnicy drużyny młodzików UKS Spartakus Zielona Góra (szkolenie przeprowadziła Pani Anna Gaweł) oraz na zakończenie nagrody wręczał Prezes LZPR Bronisław Witold Maly. Po rozdaniu medali                   i dyplomów zawodnicy brali udział w loterii fantowej (niespodzianka od organizatorów).
Organizatorzy dziękują wszystkim za pomoc w organizacji turnieju oraz gratulują osiągniętych wyników.

Mariusz Fórmaniak

Galeria

Turniej piłki ręcznej plażowej dla dzieci 2017

Do pobrania

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Biuletyn informacji publicznej
print email

Organizator: