• większa liczba zdobytych punktów
  • lepszy stosunek setów
  • lepszy stosunek małych punktów

Elementy Gier zespołowych - piłka siatkowa

Mini piłka siatkowa klas IV odbędzie się w formie jednodniowego turnieju, na zasadzie „każdy z każdym”.

Zasady rozgrywek.

- Boisko – wymiary 5 x 4 m

- Wysokość siatki – 200 cm

- Piłka nr 4

Drużyna składa się łącznie z 3 dziewczynek i 3 chłopców. Zawodnicy tworzą pary mieszane. W I secie gra pierwsza para (1 dziewczynka i 1 chłopiec), w II secie druga para. Rezerwowi 1 dziewczynka i 1 chłopiec, mogą wejść na boisko (zmieniając dziewczynka dziewczynkę i chłopiec chłopca) tylko raz w meczu, tzn. jeżeli w I secie wymienione zostały dziewczynki, to rezerwowego chłopca możemy wymienić tylko w II secie. Turniej zostanie rozegrany według zasady „każdy z każdym”, przy dowolnej ilości zgłoszonych drużyn. W każdym meczu rozegrane zostaną tylko 2 sety do 10 punktów, obowiązuje zasada 2 pkt. przewagi tj. np. 10:8  11:9  12:10 itd.

O zwycięstwie i kolejnych miejscach w turnieju zadecydują:

1). Ilość zdobytych setów we wszystkich rozegranych meczach

2). Bilans małych punktów

3). Bezpośrednie spotkanie

Przykład:

Zgłosiło się 8 szkół, do rozegrania każda ma 7 spotkań po 2 sety. Do zdobycia jest więc max. 14 setów. Szkoła A wygrała 8 setów z bilansem małych punktów +9, szkoła B również wygrała 8 setów, ale z bilansem małych punktów +12 znajdzie się wyżej w tabeli. Pozostałe zasady gry zgodne z przepisami PZPS.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Biuletyn informacji publicznej